Svadby

Header image 1
Svadby

Veľký deň „D“, romantické prostredie, výnimočná kulisa, neopísateľná atmosféra, bezstarostné chvíle, parádna zábava - alebo svadba, ako sa patrí. Nie je to u nás len udalosť, ale osobitný pocit života, ktorý zdieľajú všetci zamestnanci, bez ohľadu na deň alebo ročné obdobie. Svadby jednoducho milujeme a radi ich robíme sedem dní v týždni, od začiatku až do konca roka.

Castel Mierovo sa počas ročného cyklu krásne mení a každý mesiac má u nás svoje neopakovateľné čaro. Nádherná jar s rozkvitnutými tulipánmi, okúzľujúce leto so záhradou vo svojej plnej kráse, romantická jeseň s kobercom z popadaných listov a magická zima s blikajúcimi svetielkami alebo bielou rozprávkovou krajinou. Neváhajte a zažite najkrajšie momenty Vášho života práve u nás.

Svadobny fotograf ivan bustor bratislava 153
DSC 8759

Svadobné priestory

Image00001
Image00002 MJ 250

Naše svadby realizujeme v pamiatkovej stavbe s dychberúcou záhradou, ktorá sa nachádza v malebnej dedinke v tesnej blízkosti hlavného mesta a už dve dekády patríme medzi vyhľadávané a maximálne vyťažené svadobné lokácie. Nájdete u nás krásne novo zrekonštruované interiérové priestory, modernú svadbu v stane alebo nevšednú hostinu na letnej terase pod korunami stromov. Všetky tieto miesta sú aj navzájom prepojené, tým pádom kompaktnosť interiéru, terasy a záhrady vytvára jedinečný svadobný priestor s kontaktom prírody pre prípad každého počasia. Príďte sa (znovu a znovu) zaľúbiť do Castel Mierovo.

Svadobná koncepcia a kapacita

Medzi najčastejšie svadobné koncepcie patria:

Klasická svadobná hostina s počtom hostí do 70 ľudí a nasledovným priebehom: welcome časť s drobným občerstvením a spoločné fotky s hosťami, slávnostná večera, kávičkovanie s candy barom, novomanželský tanec a prvé tanečné kolo, fotokútik, krájanie svadobnej torty, prskavkové fotenie, druhá večera formou švédskych stolov, čepčenie, voľná zábava. Tancovačka, spev a radovačka s trvaním 12h.

Poobedný svadobný brunch s počtom hostí do 80 ľudí a nasledovným priebehom: welcome časť s drobným občerstvením a spoločné fotky s hosťami, neskorší obed formou švédskych stolov, krájanie svadobnej torty ako dezert, kávičkovanie, candy bar, prvý tanec a voľná zábava, fotokútik, ľahšia večera formou švédskych stolov. Pohodová hostina s ležérnym programom a s trvaním 8h.

Slávnostné svadobné posedenie s počtom hostí do 80 ľudí a nasledovným priebehom: welcome časť s drobným občerstvením, slávnostný obed alebo večera, sladká bodka za obedom/večerou vo forme svadobnej torty alebo mini candy baru, kávičkovanie, symbolický prvý tanec, spoločné fotenie s hosťami. Príjemné posedenie v kruhu rodiny so zvyčajným trvaním 5h.

Zmena v koncepcii alebo programe je samozrejme možná. V prípade počtu hostí hore sú uvedené iba maximá. Minimá pri jednotlivých koncepciách nie sú stanovené.

DSC1495

Našim klientom ponúkame komplexné služby

 • slávnostné menu a bohatý výber nápojov z našej reštaurácie,
 • koláčiky z našej domácej pekárničky, torty a výslužky, prípravu Cake Barov,
 • komfortné ubytovanie priamo v budove kaštieľa,
 • bezproblémové parkovanie alebo transfer pre hostí,
 • kvetinovú výzdobu, svadobnú kyticu, pierka a kompletnú dekoráciu,
 • prípravu svadobných tlačovín,
 • svadobný mobiliár na obrad a na hostinu,
 • služby nášho DJ-a, osvetlenie a ozvučenie,
 • svadobné fotografovanie v areáli,
 • fotokútik s rekvizitami,
 • profesionálneho kameramana,
 • animátorov pre deti, kúzelníka, karikaturistu,
 • harfu, sláčikové kvarteto alebo ľudovú hudbu, svadobné čepčenie,
 • služby svadobnej koordinátorky s kompletnou organizáciou a pomocou pri výbere ďalších dodávateľov
A15 A12 DSC0176 A11+ 29

Napísali o nás

recenzie
Arrow prev
Michal s manželkou
Krásne miesto na svadbu, jedinečná atmosféra, úžasné jedlo, super ubytovanie a skvelá obsluha. Veľa muziky za primerané peniaze aj pre fajnové papuľky. Ak plánujete svadbu pre cca 50-60 hostí, hľadáte niekoho, kto sa o všetko postará za vás, a chcete, aby vaši hostia krochkali blahom, určite sa tu zastavte, privoňajte k tej rozprávkovej záhrade, ochutnajte to skvelé jedlo a dorazte sa niečím sladkým. Ďakujeme všetkým zúčastneným ľuďom z Castelu! A potvrdzujeme, že všetky tie chvály na tých internetoch nie sú ani náhodou prehnané :)
Danica & Peter
Rozhodnutie mať svadbu v Castel Mierovo bolo to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Pani Júlia je perfektná organizátorka, ktorá do bodky dotiahla celý náš deň do dokonalosti a premenila naše predstavy na skutočnosť. Dovolím si tvrdiť, že Castel Mierovo ponúka najkomplexnejšie služby čo sa svadobného dňa týka, a tým, že pre vás vybaví komplet organizáciu vrátane výzdoby, kvetov, koláčov, svadobnej torty, celého cateringu, nápojov, ubytovania a tlačovín, vám ušetrí neskutočne veľa času pri hľadaní ďalších dodávateľov. Jedlo bolo vynikajúce, koláče chutné, domáce, celý personál bol extrémne milý, nápomocný a my len ďakujeme za dokonalý deň D. Absolútne nič by sme nemenili a neurobili inač, celý areál Castela je rozprávkový. Pani Júlia je jednotka v tom, čo robí.
Eva & Richard
Svadba v Castel Mierovo bolo jedno z našich najlepších rozhodnutí! S manželkou sme detailisti a Castelu Mierovo sa podarilo naplniť všetky naše očakávania a oveľa viac :) Záhrada je najkrajšia z ponuky podobných zariadení a ukrýva veľa fotogenických zákutí. Naši hostia doteraz chvália krásne prostredie. Personál je druhý klenot tohto miesta - maximálne profesionálny prístup (v dobrom zmysle), neuveriteľne ochotní a schopní improvizovať. S hosťami komunikujú slušne, prívetivo a ochotne. Vo svadobný deň boli neskutočne zohraní, žiadne zabudnuté povinnosti, všetko vybavovali akoby čítali myšlienky, nemusíte im hovoriť očividné veci - sú aktívnou súčasťou vášho dňa a vedia, čo majú robiť. Za zmienku rozhodne stojí aj božská kuchyňa. Názvy ich jedál môžu znieť jednoducho, ale po ochutnaní vám padne sánka a to sme mali aj zopár vyberavých jazýčkov. Rozhodne si objednajte aj ich mini pagáče, najlepšie aké sme kedy jedli. Castel Mierovo - môžete byť na seba hrdí. Ďakujeme za špičkový svadobný deň a ochotu s úsmevom na perách spracovať všetky naše požiadavky a predstavy! :)
Natália & Michal
Castel Mierovo som si našla na svadobnom portáli ako odporúčané miesto pre menšiu svadbu a všetky recenzie boli takmer utopické. Vôbec nepreháňali 😊 Každý kúsok tohto miesta je neskutočne fotografický, záhrada je krásna a vyrazila dych všetkým hosťom hneď pri vstupe, kde už aj čakal personál s bublinkami. Celý tím si zaslúži veľkú chválu, jednali rýchlo a bez zaváhania. Pre mňa ako nevestu bol toto veľmi hektický deň, neustále však boli poruke, pomáhali sledovať harmonogram a napriek tomu boli ako neviditeľní. Jedlo bolo výborné, koláčiky taktiež a úplne nemožné zjesť len jeden. Výzdoba bola krajšia ako som si predstavovala, kvety krásne a čerstvé – doma nás tešili skoro celý týždeň rovnako krásne. Myslím, že vypichovať po kúskoch tento dokonalý celok je úplne zbytočné, celému tímu pani Nagy patrí moje a manželove veľké poďakovanie nakoľko sme vďaka nim mali nádhernú svadbu a určite sa radi vrátime na kávičku a koláčik 😊
Martina & Ján
Profesionálne služby na vysokej úrovni na čele s manažérkou, ktorá presne vie, ako majú veci fungovať.
Alena & Peter
V Castel Mierovo sme mali augustovú svadbu a bol to úžasný zážitok po všetkých stránkach. V prvom rade by sme chceli vyzdvihnúť profesionálny tím Castelu, na čele s Júliou, s ktorou sme komunikovali od prvej chvíle až po náš svadobný deň. Veľmi profesionálny a pritom ľudský prístup, transparentná a rýchla komunikácia. Jedlo bolo výborné, so všetkými požiadavkami nám vyšli v ústrety. A pani cukrárka robí výborné zákusky a torty :-) Počas celej svadby nás obsluhovali šikovné čašníčky - nebolo ich takmer vidieť, za to boli vždy po ruke, keď ich bolo treba, takže hostia sa cítili uvoľnene a príjemne. V neposlednom rade prostredie - celý areál Castelu je tichý a krásne upravený, plný zelene a romantických zákutí (mali sme na svadbe aj malé detičky, ktoré si užívali, že sa môžu hrať v tráve). Izby boli čisté a útulne zariadené. Za nás veľká spokojnosť a určite sa vrátime aj v budúcnosti.
Janka & Maroš
Milá pani Júlia a celý tím Castel Mierovo, ešte stále sme plní nezabudnuteľných dojmov z krásneho dňa u Vás, ktorý bol pre nás viac ako vysnívaný. Naozaj sme sa u Vás cítili neskutočne a lepšie miesto pre našu inú svadbičku sme si nemohli vybrať. Obrovská poklona Vám a každej jednej osôbke, ktorá stojí za tak špičkovým konceptom svadbičiek, osláv u Vás. Váš prístup si veľmi ceníme. Nebolo nič, čo by sme menili, s niečím neboli spokojní. Tuším, že takých mailov a recenzií dostávate naozaj asi veľa, ale toto bol pre nás TOP prístup s akým sme sa stretli, a nie je to bežné, o to viac pre nás vzácne. Pri takom počte svadieb, a obzvlášť túto sezónu, stále nechápeme ako dokážete fungovať v takom nasadení a s tak ochotným ľudským prístupom:). Mysleli sme si, dúfali sme a očakávali aj podľa recenzií a prvého stretnutia veľké veci, ale až TAKÉTO sme naozaj nečakali. Obrovská VĎAKA z celého srdiečka (našich oboch).
Michaela & Robert
Aj vďaka kolektívu Castel Mierovo sme prežili svadobný deň, na ktorý nikdy nezabudneme. Od začiatku sme ani na chvíľku nezapochybovali, že práve Castel Mierovo je to práve miesto pre nás. Zažil som mnoho eventov, bol som aj pri ich organizácii, ale profesionálny a pri tom stále usmievavý a ľudsky prístup som nikde inde nezažil. Pre nás bola príprava našej svadby len radosť, žiadny stres. Všetko bolo nad očakávania. S manželkou sme sa zhodli, že by sme chceli takúto svadbu zažívať každý rok (samozrejme spolu 😊). Určite prídeme na ďalšie aktivity, ktoré budete organizovať (Vianočné pečenie, Valentín...), alebo len tak na kávu a niečo sladké, pretože sa u Vás cítime skvele. 😊 Od príprav, organizácie svadby, ochoty personálu, skvelého jedla a v neposlednom rade krásneho prostredia, všetko bolo perfektné. Najlepšie dezerty boli už len sladkou bodkou za touto prijemnou skúsenosťou.
Alexandra s manželom
Ďakujeme všetkým z tímu, lebo to čo vytvorili sme si nepredstavovali ani v najlepších snoch. Od komunikácie, cez konečnú výzdobu, koláče, jedlo, atmosféru, až po ochotu a krásnu dokonalosť celého dňa-noci. Bolo to úžasné, originálne, personalizované a ďakujeme za to, že ste nám spravili takú krásnu a príjemnú atmosféru. Môžeme iba odporučiť všetkými 40 prstami, ktoré obaja máme. A svadobní hostia by sa určite pridali, lebo ako poniektorí povedali, lepšie ako ich vlastná svadba. Ďakujeme 😘
Martina s manželom
Úžasné miesto s kúzelnou atmosférou a priateľským personálom, ktorý splní všetky priania.
Lenka & Vlado
Nádherné miesto plné čarovnej atmosféry ako stvorené pre nezabudnuteľné okamihy. Keď sa k tomu pridá jedinečná gastronómia lahodiaca oku aj chuťovým pohárikom, ten najmilší a ústretový personál a prvotriedny servis, kúzlo je na svete Tu slová už nestačia. To treba jednoducho zažiť... ĎAKUJEME, získali ste si nás aj našich najbližších. PS: Najlepšia torta, akú sme kedy jedli (a nie preto, že to bola naša svadobná)!!!
Rodina Popovičová
Pridávam sa do zástupu tých, ktorí mali v Mierove svadbu. Hoci sme boli len jeden z mnohých párov, pri pani Júlii nadobudnete pocit, že ste jedineční a že celý kaštieľ stojí prakticky len kvôli vám. A že je to veľmi príjemný pocit, o tom nepochybujte.
Arrow next

FAQ

Mám záujem o obhliadku priestorov. Koho mám osloviť?
Ako prvý krok Vám odporúčame ozvať sa nám e-mailom. V e-maily prosím uviesť primárne rok svadby a predbežný počet hostí. Keď Vás naša ponuka osloví dohodneme sa na termíne osobnej návštevy. Na osobnú návštevu treba vyhradiť cca. 30-45min. Spoločne si pozrieme miesto hostiny a prípadne obradu, interiér a exteriér a pár izieb. Je ideálne, keď si pred návštevou preštudujete naše svadobné podmienky, aby sme si osobne prešli Vaše otázky. Osobnú návštevu treba dohodnúť vopred e-mailom na info@castel.sk alebo telefonicky na 0903 838 243.
Mám záujem o cenovú ponuku. Ako mám postupovať?
Prosím ozvite sa nám e-mailom na info@castel.sk s predbežným počtom svadobčanov a orientačným dátumom svadby. Máme pripravené príkladové kalkulácie, aby ste mali prehľad o tom, ako môže vyzerať a finančne vyjsť Vaša svadba u nás. Individuálne kalkulácie sa robia po Vašom výbere jedál, nápojov a služieb zvyčajne 4 mesiace pred termínom svadby. Samozrejme finálne uzavretie kalkulácie je až tesne pred svadbou.
Líši sa cena prenájmu priestorov počas týždňa či mimo hlavnú sezónu?
Ceny máme jednotné a garantované počas celého roka.
Ako prebieha rezervácia termínu a platba rezervačného poplatku?
Termín je možné nezáväzne zarezervovať na 2 týždne, ale v prípade ďalších záujemcov o ten istý termín Vás kontaktujeme skôr a požiadame Vás o vyjadrenie sa k rezervácii. Záväzná rezervácia termínu s vyhradením našich služieb na daný deň je poskytnutá po vyplnení rezervačného formulára a po zložení rezervačného poplatku v sume 600 EUR. Zložený rezervačný poplatok vo výške 600 EUR sa odráta z finálnej sumy kalkulácie po ukončení svadby. V prípade zrušenia hore uvedenej rezervácie klientom, zložený rezervačný poplatok bude účtovaný v celej výške ako storno poplatok v prospech poskytovateľa.
Je možné u vás organizovať aj menšie svadby?
Svadby, či už malé alebo veľké, jednoducho milujeme a radi ich robíme sedem dní v týždni, od jari až do zimy.
Aký mobiliár je k dispozícií?
Od vlastného stanu, cez rôzne guľaté/hranaté stoly, slávobránu až po svadobné chiavari stoličky. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.
Robíte aj výzdobu?
Štandardne zabezpečujeme výzdobu stolov a priestoru na hostinu a obrad, vrátane kvetov, sviečok, servítok, slávobrány, rekvizít, fotosteny, grafických prác a pod. V prípade potreby Vám radi pripravíme svadobnú kyticu, pierko pre ženícha a pre hostí.
Aké sú možnosti čo sa ubytovania a transportu týka?
K dispozícii je 7 izieb a 2 apartmány, spolu pre 30 osôb, vrátane prísteliek. V prípade obsadenia plnej kapacity penziónu poskytujeme zľavu na ubytovanie. Obecný poplatok a jednotné raňajky formou tanierov (nárezový tanier, varené vajíčko, čerstvá zelenina, maslo, džem, pečivo, káva, čaj, voda, džús) sú poskytnuté grátis. Kvôli uľahčeniu a urýchleniu procesu check in Vám počas svadobných príprav pošleme aktuálny rooming list, v ktorom je potrebné uviesť mená a priezviská ubytovaných hostí. V rooming liste prosím uviesť/ označiť hosťa aj so špeciálnou stravou (vegetariánska, vegánska, detská, strava bez laktózy, lepku, histamínu), nakoľko sa na to prihliada v prípade prípravy raňajok. V penzióne môže byť ubytovaný len hosť, ktorý je k ubytovaniu riadne prihlásený. Za týmto účelom je hosť pri príchode povinný preukázať sa platným preukazom totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas). V prípade potreby ubytovať viac hostí, izby pre ďalších hostí sa dajú zabezpečiť v hoteloch do 5-6 km od našej budovy alebo Vám môžeme ponúknuť našu fakultatívnu službu, transfer (dovoz - odvoz) hostí našim klimatizovaným 9 miestnym mikrobusom.
Menu, candy bar, výslužky a svadobná torta – aké máte podmienky v prípade týchto položiek?
Svadobné menu si môžete vybrať zo špeciálne pripravených návrhov alebo si ho môžete zostaviť podľa vlastnej predstavy z našej širšej ponuky občerstvenia. Pred obradom Vám radi zabezpečíme welcome snack a drink formou fly servisu na nádvorí kaštieľa. Pri servírovaní svadobnej večere štandardne zabezpečujeme trojchodové alebo štvorchodové svadobné menu (podávané na tanieroch alebo formou mäsových, prílohových a šalátových mís) a rôzne variácie švédskych stolov. Ak nemáte skúsenosti s plánovaním množstva, stačí ak si vyberiete sortiment a my Vám pomôžeme doplniť počty. Najmenším účastníkom svadby radi pripravíme polovičné porcie z hlavného jedla alebo samostatné detské menu. V našej ponuke sú aj vegetariánske, vegánske, bezlepkové, bezlaktózové, antihistamínové jedlá pre hostí s diétami. Zákusky, výslužky, torty, svadobné torty a slané pagáčiky z našej vlastnej výrobne sa tešia veľkej popularite. Cenník a prezentácia našich sladkých a slaných dobrôt sa nachádza na www.bakerycastelmierovo.sk. Pečieme svadobné a slávnostné torty, zákusky, dezerty, mini koláčiky, výslužky a aj banketové pagáčiky – aj na oslavy a svadby mimo našich priestorov.
Mám iné, tu neuvedené otázky.
Prosím ozvite sa nám e-mailom na info@castel.sk. Radi odpovieme na Vaše otázky.

Viac svadobných fotiek a referencií nájdete tu:

Ako Vás môžeme osloviť?
Ako Vás môžeme kontaktovať?
V čom Vám pomôžeme?
Váš odkaz:

Castel Mierovo Vás žiada o súhlas s používaním Vašich údajov na nasledujúce účely:

Vaše osobné údaje budú spracované a informácie z vášho zariadenia (súbory cookie, jedinečné identifikátory a ďalšie údaje zariadenia) môžu byť uchovávané, používané a zdieľané s dodávateľmi tretích strán, prípadne používané konkrétne týmto webom alebo aplikáciou. Niektorí dodávatelia môžu spracúvať vaše osobné údaje na základe oprávneného záujmu, proti ktorému môžete vzniesť námietku pomocou možností nižšie. Súhlas môžete zrušiť prejdením na odkaz v dolnej časti tejto stránky alebo v našich pravidlách ochrany súkromia.

Technické cookies

Tieto cookies potrebujete pre správny chod webovej stránky. Obsahujú anonymizované informácie o Vaších výberoch

Analytické cookies

Pre vylepšenie naších služieb, využívame službu Google Analytics, ktorá odosiela anonymné informácie o Vašej návšteve a zbiera agregované dáta o zvyklostiach návštevníkov, vďaka ktorým denno denne vylepšujeme naše služby.

Spravovať možnosti Odmietnuť Prijať odporúčané nastavenia